Jaunumi un publikācijas
02/02/2017
Ekonomikas publikācijas

Uzlabo biznesa riska reitingu Igaunijai; Latvijai un Lietuvai bez izmaiņām

Uzlabo biznesa riska reitingu Igaunijai; Latvijai un Lietuvai bez izmaiņām

Starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs „Coface” jaunajā valstu risku reitingā uzlabojis Igaunijas vērtējumu (A2), bet Latvijas (A4) un Lietuvas (A3) biznesa vides novērtējumi saglabāti līdzšinējā līmenī. “Coface” šogad prognozē nelielu pasaules ekonomikas izaugsmes kāpumu, sasniedzot 2,7%, bet kā būtiskākos draudus uzņēmējdarbībai izceļ politiskos riskus.

 

Ņemot vērā biznesa vides attīstību un stabilu ekonomikas izaugsmi, „Coface” uzlabojis Igaunijas riska vērtējumu uz A2 jeb zemu riska līmeni, kāds piešķirts arī tādām lielvalstīm kā ASV, Francija un Japāna. Līdz ar ekonomikas atveseļošanos uzlabots Bulgārijas reitings (A4), tāpat izaugsme un maksātnespēju skaita samazinājums ļāvis labot Spānijas riska atzīmi (A3). Pozitīvas izmaiņas skārušas arī Islandes, Serbijas, Bosnijas un Hercegovinas, Kipras un Argentīnas vērtējumus.

 

Riska atzīmes pasliktinātas Meksikai (B), Dienvidāfrikas Republikai (C) un Jordānijai (C). Meksikas gadījumā būtisku lomu spēlē neskaidrība par ASV iespējamajiem protekcionisma politikas pasākumiem tirdzniecībā, kā arī investīciju ierobežojumi zemāku naftas biznesa ienākumu dēļ. Jordānijas ekonomiku bez lielā valsts parāda būtiski ietekmējis arī bēgļu skaita pieplūdums, kas veicinājis algu samazināšanos, bezdarba pieaugumu un inflācijas kāpumu.

 

“Šogad pasaules ekonomikā valdīs politiskie riski un neskaidrības. Skatoties uz attīstītajām ekonomikām, visvairāk neskaidro jautājumu šobrīd ir tieši par Eiropu. Mūsu kontinents ir vairāku būtisku vēlēšanu cīņu un “Brexit” sarunu iznākuma gaidās,”atzīmē “Coface” direktors Latvijā Arnis Blūmfelds. “Arī attīstības reģionos politiskie riski ir augstāki nekā jebkad agrāk. Tos NVS valstīs, Ziemeļāfrikā un Tuvajos austrumos veicina sociālā neapmierinātība un paaugstināti drošības riski, īpaši Krievijā un Turcijā.”

 

„Coface” biznesa vides risku novērtējums izriet no vairākiem faktoriem, tostarp, valsts politiskā, ekonomiskā un finansiālā stāvokļa, uzņēmumu maksātspējas un biznesa vides attīstības tendencēm. Riska novērtējumam ir septiņi līmeņi: A1 (ļoti zems), A2, A3, A4, B, C un D (ļoti augsts), katram vērtējumam papildus var tikt pievienota pozitīva vai negatīva attīstības tendence.

Lejupielādēt šo publikāciju : Uzlabo biznesa riska reitingu Igaunijai; Latvijai un Lietuvai bez izma... (89,11 kB)

Kontakti


Marketing & Sales department

Berzaunes 11a
LV-1039 Riga
LATVIA
Tel: +371 67323460
mail: office-latvia@coface.com

Uz augšu
  • Latvian
  • English