Jaunumi un publikācijas
19/08/2016
Ekonomikas publikācijas

“Coface” Baltijas Top 50: reģiona lielākie joprojām Lietuvā

“Coface” Baltijas Top 50: reģiona lielākie joprojām Lietuvā

Trīs lielākie uzņēmumi Baltijā pēc apgrozījuma rādītājiem ir Lietuvas pārstāvji, liecina starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja "Coface" Baltijas uzņēmumu "Top 50" reitings. Kā pozitīvu tendenci Baltijas valstīs “Coface” iezīmē mājsaimniecību patēriņa kāpumu un darba tirgus uzlabojumus.

 

Pēc snieguma aizvadītajā gadā topa pirmais trijnieks ir saglabājies bez izmaiņām un goda pjedestālu ieņem Lietuvas pārstāvji. Neskatoties uz apgrozījuma kritumu pērn, lielākais uzņēmums Baltijā joprojām ir naftas pārstrādes un transportēšanas kompānija "Orlen Lietuva AB", tam seko tirdzniecības uzņēmumi "Vilniaus Prekyba UAB" un "Maxima Grupe UAB”. Topa līderu desmitniekā šogad notikusi viena izmaiņa, proti, Lietuvas koncerns “Achemos grupe” ieņēmis 9.vietu, vadošo desmitnieku liekot pamest AS “Latvenergo”.

 

Lietuvu topā pārstāv kopā 29 uzņēmumi, no Latvijas tajā iekļuvuši 13 vadoši uzņēmumi, savukārt Igaunijas – astoņi. Lai gan Baltijas lielāko uzņēmumu kopējais apgrozījums 2015. gadā ir nedaudz sarucis (- 1,0%), salīdzinot ar gadu iepriekš, tīrās peļņas un nodarbinātības rādītāji ir kāpuši.

 

Bezdarba līmeņa samazināšanos kā pozitīvu tendenci “Coface” eksperti iezīmē visās trijās Baltijas valstīs, izceļot faktu, ka reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā pirmo reizi kopš 2008. gada ir atgriezies pie viencipara skaitļa. Latvijai līdzīgi kā Lietuvai prognozē izaugsmi mājsaimniecību patēriņa kāpuma ietekmē, kā arī darba tirgus uzlabojumus, pateicoties minimālās algas paaugstināšanai. Igaunijas stipro pušu vidū atzīmē eksporta struktūras diversifikāciju ar būtisku fokusu uz ziemeļu valstīm.

 

“Vēsturiski Baltijas valstu Top 50 veido reģiona lielākie spēlētāji ķimikāliju, naftas un gāzes biznesā, kā arī plaša patēriņa preču nozares pārstāvji. Kā lielākais Latvijā reģistrētais uzņēmums topa 6. vietu ieņem SIA “Uralchem Trading”, kas apliecina Latvijas ciešās biznesa attiecības ar Krieviju. AS “Ericsson Eesti” nemainīgi saglabā lielākā Igaunijas uzņēmuma statusu,” atzīmē "Coface Latvia" direktors Arnis Blūmfelds. “Ekonomikas attīstības tempiem samazinoties un stabilizējoties, būtiskas izmaiņas turpmāko gadu topos prognozētas netiek, tāpēc paredzams, ka vadošie uzņēmumi savas līderu pozīcijas saglabās un nostiprinās.”

 

"Coface" "Top 50" reitings veidots, balstoties uz reģiona lielāko uzņēmumu apgrozījuma rādītājiem 2015.gadā, topā neietverot finanšu pakalpojumu sniedzējus, tostarp bankas un apdrošināšanas kompānijas. Reitingā atspoguļoti arī firmu ieņēmumi, neto peļņa, darbinieku skaits un citi būtiskie indikatori.

Lejupielādēt šo publikāciju : “Coface” Baltijas Top 50: reģiona lielākie joprojām Lietuvā (342,91 kB)

Kontakti


Marketing & Sales department

Berzaunes 11a
LV-1039 Riga
LATVIA
Tel: +371 67323460
mail: office-latvia@coface.com

Uz augšu
  • Latvian
  • English