Jaunumi un publikācijas
16/12/2014
Valstu riska un ekonomikas apskati

MAKSĀTNESPĒJAS POLIJĀ RIMUŠĀS; LATVIJĀ - BANKROTU PIEAUGUMS

MAKSĀTNESPĒJAS POLIJĀ RIMUŠĀS; LATVIJĀ - BANKROTU PIEAUGUMS

Maksātnespējas statistika par pirmo pusgadu Polijā uzrāda uzlabojumu - bankrotu skaits valstī samazinājies par 11,5%. "Coface" finanšu analītiķu pieredze rāda, ka bankrotu skaits parasti ‘atbalso’ valsts makroekonomisko situāciju ar viena vai divu ceturkšņu nobīdi. Tas nozīmē, ka šodienas statistika atspoguļo to situāciju, kāda bijusi ekonomikā 2013.gada beigās. Šajā periodā Polijā iekšzemes pieprasījums bija augošs ar tendenci kļūt par ekonomikas galveno virzītājspēku un eksporta tirgu risks - salīdzinoši zems.

 

Pašreiz situācija ārējos tirgos uzrada vairākus riskus. Polijas eksporta attīstību ierobežo Krievijas ekonomiskā krīze, kā arī lēnā ‘atveseļošanās’ eirozonā. It īpaši spēcīga ietekme ir otrajam faktoram, jo 53% Polijas eksportu nodrošina eirozonas valstis, Vācija, piemēram, vien sastāda 26% no kopējā eksporta apjoma. "Coface" prognozē šogad minimālu pieaugumu eirozonas valstīs par 0,9 %, kamēr Krievijā tiek prognozēta stagnācija - 0% 2014. gadā.

 

Pretēji Polijai, Latvijā šogad uzņēmumu maksātnespēju skaits ir nedaudz pieaudzis (ap 10%) salīdzinot ar 2013.gadu. Bankrotu pieaugumu "Coface" skaidro ar Krievijas pārtikas embargo situāciju, kas ‘sāpīgi’ skārusi tieši mazos Latvijas uzņēmējus.

 

Māris Lukins, Coface Latvija izpilddirektors: "Līdzīgi kā iepriekš arī šogad rudens un ziemas sezona ir nesusi jaunus bankrotus būvniecības sektorā, kad, izveidojoties piegādātāju nemaksātāju ķēdītei, vājākie uzņēmumi ir spiesti biznesu pārtraukt. Lai arī maksātnespēju skaits 2014.gadā ir nedaudz pieaudzis, šos apjomu noteikti nevar salīdzināt ar krīzes gadiem. Šogad Latvijā arī nav piedzīvots neviens tik skaļš bankrots kā "Liepājas Metalurgs" un "Plus Punkts" maksātnespējas 2013.gadā".

Lejupielādēt šo ziņojumu presei : MAKSĀTNESPĒJAS POLIJĀ RIMUŠĀS; LATVIJĀ - BANKROTU PIEAUGUMS (72,96 kB)

Kontakti


Marketing & Sales department

Berzaunes 11a
LV-1039 Riga
LATVIA
Tel: +371 67323460
mail: office-latvia@coface.com

Uz augšu
  • Latvian
  • English