Jaunumi un publikācijas
03/02/2014
Valstu riska un ekonomikas apskati

Lauma Fabrics ieprecas aristokrātu ģimenē

Lauma Fabrics ieprecas aristokrātu ģimenē

 

„Jāatzīmē, ka Latvijas uzņēmumiem nav raksturīgi izvietot ražotnes dārgās valstīs (noliktavas jā). Pašlaik ir grūti saskatīt konkrētus ieguvumus no darījuma, neredzot 2013.gada rādītājus un darījuma nosacījumus.  Ja tā ir stratēģiskā alianse (kā minēts publikācijā), tad šāda rakstura darījumam apakšā ir arī citi nosacījumi, kas vērsti tieši uz konkrētā biznesa attīstību. Iespējamie ieguvumi – ņemot vērā Vācijas ekonomikas ietilpību, Laumai paveras iespēja ievērojami paplašināt klientu loku, jo potenciāls Vācijas tirgū ir milzīgs. Uzņēmuma veiksmes gadījumā, pozitīvu pienesumu saņems arī Latvijas ekonomika kopumā. Risks slēpjas stratēģiskā plāna izpildē, tajā, cik efektīvi izdosies plānu īstenot, un, vai aprēķini, ieejot šādā veidā jaunā tirgū ir bijuši pareizi.” 

 

Sandra Smiltniece, Coface Latvija mārketinga un pārdošanas direktore

Komentārs par rakstu

 

Lauma Fabrics ieprecas aristokrātu ģimenē

Iegādājusies tekstila rūpnīcu Vācijā, Latvijas ražotāja Lauma Fabrics cer vienlaikus rietumos iegūt elitāro veļas zīmolu pasūtījumus.


 

Liepājas speciālās ekonomiskās zonas kapitālsabiedrība Lauma Fabrics beidzot publiski apstiprinājusi pērn rudenī noslēgto darījumu par 100% kapitāldaļu iegādi Vācijas tekstila ražošanas uzņēmumā Elastic Textile Europe GmbH, kas ir viens no vadošajiem elastīgo materiālu ražotājiem Eiropā. Saglabājot pasaulē pazīstamu zīmolu ar pusgadsimtu ilgu vēsturi Elastic, izveidots jauns uzņēmums LE Textile.


Arī Elastic Textile Europe saistītajā uzņēmumā Elastic & Weskott Latvijas ražotājs ieguvis 51% kapitāla. Darījuma, kas ilga visu pagājušo gadu, rezultātā Vācijā izveidota jauna Latvijas kapitāla sabiedrība ar ierobežotu atbildību LE Textile. Vācijas uzņēmums turpina pārstāvēt zīmolu Elastic, kas tirgū pazīstams jau kopš 1958. gada. Uzņēmumi Latvijā un Vācijā strādā pēc stratēģiskās alianses principa, un sadarbības rezultātā Lauma Fabrics cer iegūt vairāk klientu rietumu tirgū, jaunas zināšanas un papildu ražošanas apjomus, DB atklāj SIA Lauma Fabrics valdes loceklis Edijs Egliņš, kurš mātesuzņēmuma vārdā pārrauga arī LE Textile.Līdz ar jauna uzņēmuma iegādi arī Lauma Fabrics veiktas izmaiņas vadības komandā – kopš 2013. gada septembra uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Indreks Rahumā, valdes locekļi ir 
Edijs Egliņš un Tatjana Tužilkina. 


«Aristokrātu» aprindas


Uzņēmums Vācijā ir specializējies īpaši saturīgu, mīkstu un modernu materiālu ražošanā, ko izmanto koriģējošās un sporta veļas ražošanā. Elastic produkciju iegādājas visi lielākie veļas ražošanas uzņēmumi Eiropā, tostarp pasaulē slavenu veļas zīmolu īpašnieki. Ražotne atrodas Vācijas pilsētā Neikirhenē, kas ir nedaudz vairāk kā 100 kilometrus no Frankfurtes. Vācijas rūpnīcas apgrozījums ir aptuveni 11 milj. eiro gadā, tajā strādā 75 darbinieki. Vācijas presē īpaši atzinīgi vērtēts fakts, ka Latvijas uzņēmums, pārņemot rūpnīcu Vācijā, saglabājis darba vietas.LE Textile turpinās ražot produktus, kur nepieciešamas īpašas iekārtas un specifiskas zināšanas, stāsta E. Egliņš. Papildus Vācijā ražotajiem augstas pievienotās vērtības produktiem LE Textile saviem klientiem piedāvās arī visus Lauma Fabrics ražotos materiālus. Latvijas uzņēmumam, kas līdz šim savas produkcijas lielāko daļu realizēja veļas šūšanas uzņēmumiem, kuru mērķa tirgus ir NVS, tā ir lieliska iespēja paplašināt rietumu tirgu. Turklāt sarunas vairs nav no postpadomju valsts ražotāja pozīcijām, bet caur ilggadēju šo «aristokrātu» sadarbības partneri. «Piemēram, tikko vienā no prestižākajām nozares izstādēm pasaulē Interfilière Parisvienā stendā bija Elastic zīmols ar Lauma Fabrics,» piemēru min E. Egliņš. Tas nozīmē, ka vadošie veļas zīmolu īpašnieki, kuri labi pazīst Elastic produkciju, vienlaikus uzzina arī par Latvijā ražoto produkciju. «Protams, mums jārēķinās ar to, ka rietumu pasūtītājiem ir stingrākas prasības,» atzīst Lauma Fabrics valdes loceklis. 

Pirmais solis – iekļūšana «smalkajās aprindās» – ir sperts, tagad jāapliecina, ka Latvijas ražotājs spēj nodrošināt tikpat augstu kvalitātes un servisa līmeni kā tā rietumu partneri. Viens no nosacījumiem ir mērķtiecīgi ieguldījumi ražošanas attīstībā. Lauma Fabrics pērn investēja 3,4 milj. eiro. Rietumu tirgu pievilcīgu dara arī fakts, ka NVS tirgos šogad tiek prognozēta zināma nestabilitāte.


Iegūst arī vācieši


Vācijas uzņēmuma motivācija meklēt biznesa partneri Latvijā skaidrojama ar dominējošo tendenci vecajā Eiropā – meklēt sadarbību ar lētāku izmaksu valstīm un iespiesties plašajā NVS tirgū. Vācijā augsto ražošanas izmaksu dēļ izdevīgāk koncentrēties uz specifiskiem, sarežģītiem produktiem, kuru cena ir pietiekami augsta. Savukārt klientiem vajag, lai materiālu piedāvājums būtu iespējami plašāks – gan nišas produkti, gan arī pamatmateriāli. Pērn aprīlī Vācijas mediji ziņoja par stratēģiskās alianses veidošanu starp Elastic Textile Europe GmbHun Latvijas uzņēmumu Lauma Fabrics, kas Vācijas ražotājam paver arī austrumu tirgu. Darījums noslēdzās pēc pusgada, un Lauma Fabrics ieguva 100% jau reorganizētās Elastic Textile Europe kapitāldaļu, kā arī 51% kapitāldaļu materiālu apdares un krāsošanas uzņēmumā Elastic & Weskott Textilveredlung GmbH.


Lauma Fabrics ir viens no lielākajiem nozares uzņēmumiem Latvijā, kur ražo veļas šūšanas materiālus un medicīniskā tekstila produkciju. Balstoties uz 2012. gada rezultātiem, komerciālo riska novērtēšanas firma Coface uzņēmumam noteikusi kredītreitingu 7 un maksimālo pieejamo kredītlimitu pēcapmaksas darījumiem – vienu miljonu eiro.


Lejupielādēt šo ziņojumu presei : Lauma Fabrics ieprecas aristokrātu ģimenē (27,47 kB)

Kontakti


Marketing & Sales department

Berzaunes 11a
LV-1039 Riga
LATVIA
Tel: +371 67323460
mail: office-latvia@coface.com

Uz augšu
  • Latvian
  • English