Jaunumi un publikācijas
17/01/2015
Valstu riska un ekonomikas apskati

Latīņamerika piedzīvo izaugsmi. Eksporta potenciāls Latvijas uzņēmējiem

Latīņamerika piedzīvo izaugsmi. Eksporta potenciāls Latvijas uzņēmējiem

Vēl pirms trīsdesmit gadiem Latīņamerika asociējās ar tādiem negatīviem terminiem kā “diktatūra”, " parādu krīze" un " augsta inflācija ". Pašreiz šī pasaules daļa saistās ar ekonomisko izaugsmi, nabadzības samazināšanos un kontrolētu inflāciju. Šī gada sākumā “Coface” finanšu analītiķi atzinuši Peru par vienu no pasaules 10 “progresīvajiem jaunattīstības tirgiem”.

 

Latīņamerika ir viens no pasaules vadošajiem plaša patēriņa preču ražotājiem, šo attīstību ir spēcīgi ietekmējusi Ķīnas straujā ekonomiskā izaugsme, kas pēdējos gados ir nedaudz kritusies. Latīņamerikas IKP pieaugums 2014.gadā ir 1,3% un prognozētais 2015.gadā - 2%. 

 

Pašreizējā pārtikas embargo situācijā Krievija izskata iespēju eksportēt produktus no Latīņamerikas valstīm, lai mazinātu pārtikas preču deficītu. Iespējams, ka arī Latvijas pārtikas ražotajiem ir vērts izvērtēt Latīņamerikas valstis kā potenciālu eksporta tirgu, it īpaši tādēļ, ka Latīņamerikas riska novērtējums lauksaimniecības preču sektorā ir samērā drošs”, norāda “Coface Latvija” izpilddirektors Māris Lukins.

 

Latīņamerika ir viens no pasaules reģioniem ar divām ‘sejām’ – ekonomiski veiksmīgās Klusā okeāna valstis (Meksika, Čīle, Kolumbija un Peru), kas atbalsta brīvo tirdzniecību un brīvo tirgu, un Atlantijas okeāna valstis, kuru valdību neuzticība globalizācijai un centralizētās varas pārvaldes modeļi spēcīgi ietekmē arī to ekonomisko attīstību.

Lejupielādēt šo ziņojumu presei : Latīņamerika piedzīvo izaugsmi. Eksporta potenciāls Latvijas uzņ... (72,36 kB)

Kontakti


Marketing & Sales department

Berzaunes 11a
LV-1039 Riga
LATVIA
Tel: +371 67323460
mail: office-latvia@coface.com

Uz augšu
  • Latvian
  • English