Jaunumi un publikācijas
28/10/2012
Korporatīvās ziņas

Grūti atgūt parādus būvniecībā un siltumapgādē

Grūti atgūt parādus būvniecībā un siltumapgādē
Pašlaik parādu piedziņas jomā pats grūtākais sektors visās trijās Baltijas valstīs ir būvniecība. Tas ir saistīts ar nozares straujo izaugsmi treknajos gados, kurai sekoja dramatisks kritums.

 

Šādos apstākļos daudziem uzņēmumiem radās parādi, un diezgan daudzi netiek ar tām galā, uzņēmumi tiek likvidēti u.tml. Vēl viens iemesls tam, ka parādus grūti atgūt, ir saistīts ar lēno izaugsmes tempu un to, ka privātais pieprasījums joprojām ir zems.

 
Kopumā var teikt, ka parādu piedziņā lielākas atšķirības ir nevis pa sektoriem, bet pa valstīm.

Daudzi Latvijas uzņēmēji vēlas strādāt Ķīnā un Krievijā. No parādu piedziņas viedokļa - šajos tirgos ieguldīto ir grūti atgūt, ja kaut kas notiek ne tā kā cerēts, tāpēc uzņēmumiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem, jāpārbauda partneris, lai savus ieguldījumus nepazaudētu. Šajos tirgos virzoties ir sevi iepriekš jāpasargā.

 

Godprātīgāk nekā Krievijā un Ķīnā pret parādiem izturas Skandināvijā un Rietumeiropā. Baltijas valstīs lielu atšķirību nav. Igauņi uz parādu piedziņas prasībām atbild lēnāk, bet kad tiek panākta vienošanās par parāda atmaksu, tā termiņiem, tad pie tā pieturas. Lietuvā ātrāk var panākt vienošanos, bet biežāk parādās vēlme mainīt spēles noteikumus, piemēram, maksājuma termiņu, apjomus.

 

Latvijā parādu samaksa lielā mērā ir atkarīga no komersanta ilgtermiņa mērķiem. Ja grib turpināt strādāt, ja grib, lai uzticas, tad parādus cenšas godprātīgi maksāt.

 

Lai iegūtu informāciju par parādiem Lietuvā un Igaunijā *Coface* izmanto centrālo banku datus par finanšu sektora parādniekiem, kā arī sadarbības partneru uzturētās datu bāzes.

Kontakti


Marketing & Sales department

Berzaunes 11a
LV-1039 Riga
LATVIA
Tel: +371 67323460
mail: office-latvia@coface.com

Uz augšu
  • Latvian
  • English