Jaunumi un publikācijas
22/01/2013
Valstu riska un ekonomikas apskati

Dienvideiropas krīzes dēļ pazemina vairāku valstu biznesa vides novērtējumu

 Dienvideiropas krīzes dēļ pazemina vairāku valstu biznesa vides novērtējumu
Starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs «Coface» ir mainījis biznesa vides novērtējumu vairākām valstīm - Dienvideiropas krīzes dēļ šis novērtējums ir pazemināts Spānijai, Itālijai, Kiprai un Čehijai, mainoties no A4 uz A4 ar negatīvu tendenci Spānijai un Itālijai, no B uz C Kiprai un no A2 uz A3 Čehijai.    

Savukārt Latvijas novērtējums pašlaik saglabā pozitīvu tendenci, informēja «Coface Latvia» vadītājs Māris Lukins. «Coface Latvijas biznesa vides riska novērtējums pašlaik saglabājas B līmenī, bet varētu nākotnē mainīties pozitīvā virzienā. Tas liecina, ka biznesa vide Latvijā arvien uzlabojas, pieaug darījumu apjomi, uzņēmējdarbības vide kļūst drošāka,» vērtē Lukins. Tikmēr Dienvideiropas valstīs jūtama krīzes negatīvā ietekme, kas ietekmējusi biznesa vides novērtējuma samazināšanos.

 

Lejupslīde vairākās valstīs

Spānijā šī gada pirmajā ceturksnī bija ekonomikas lejupslīde vairāku faktoru dēļ: ražošanas un pakalpojumu sektora aktivitātes kritums, mājokļu cenu samazināšanās par 30%, salīdzinot ar pirmskrīzes laiku, bezdarba pieaugums. Novēlotu maksājumu un uzņēmumu bankrotu skaits Spānijā ir palielinājies ne tikai būvniecības nozarē, bet arī lauksaimniecībā un dažādās ražošanas nozarēs. Lēnā izaugsme aizkavē jebkādas valsts parāda samazinājuma iespējas.

 

Itālijā iekšzemes kopprodukts turpina samazināties jau trešo ceturksni pēc kārtas un šī gada pirmajā ceturksnī samazinājās par 0,8%. Ražošanas nozarēs samazinās aktivitāte, bezdarbs sasniedzis 10,2%. Itālijas uzņēmumiem strauji pasliktinās maksātspēja, īpaši tādās nozarēs kā metalurģija, lauksaimniecība, būvniecība un tekstilražošana, norāda «Coface».

 

Kipra jau ir piektā valsts, kas ir lūgusi finansiālu palīdzību no eirozonas valstīm. Kipras privātā sektora parāda lielums - 311% no iekšzemes kopprodukta 2011.gadā - ir augstākais Eiropā, bet korporatīvais parāds sasniedza 186% no iekšzemes kopprodukta. Būvniecības nozare turpina stagnēt pēc īpašuma burbuļa plīšanas, arī naftas un ķīmiskā rūpniecība nav atguvusies pēc traucējumiem elektropiegādes jomā.

 

Kontakti


Marketing & Sales department

Berzaunes 11a
LV-1039 Riga
LATVIA
Tel: +371 67323460
mail: office-latvia@coface.com

Uz augšu
  • Latvian
  • English