Jaunumi un publikācijas
20/05/2015
Korporatīvās ziņas

“Coface” uzsāk gadu ar pieaugumu

“Coface” uzsāk gadu ar pieaugumu

Starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs “Coface” 2015.gada pirmajā ceturksnī sasniedzis 389.6 miljonus eiro apgrozījumu, kas ir 5.3% vairāk nekā 2014.gada pirmajā ceturksnī. Labus izaugsmes rādītājus “Coface” grupa uzrāda jaunattīstības tirgos un Ziemeļamerikā,  savukārt ‘nobriedušajos’ tirgos saskaroties ar augstu konkurenci.  

“Coface” grupas ieņēmumi no saimnieciskās darbības 2015.gada pirmajos trīs mēnešos ir auguši par 6.1%, sasniedzot 62 miljonus eiro, bet tīrā peļņa (grupas kapitāla daļas) palielinājusies par 10.7%, sasniedzot 45 miljonus eiro.

“Coface Latvija” 2015.gada  pirmajā ceturksnī palielinājusi piesaistīto prēmiju apjomu par 9,6% salīdzinot ar 2014.gada pirmajiem trīs mēnešiem.

Piesardzīga atlabšana, kas bija vērojama pasaules ekonomikā 2014.gadā, turpinājās arī šī gada pirmajā ceturksnī un, saskaņā ar “Coface” finanšu analītiķu prognozēm, pasaules ekonomikas attīstības temps saglabāsies līdzīgs līdz šī gada beigām. Tomēr, kā norāda “Coface”, globālā ekonomikas atlabšana ir pakļauta atsevišķiem šķēršļiem.

“Lai gan ekonomikas aktivitāte saglabājas dinamiska ASV un audzē tempu eirozonā, jaunatīstības tirgos izaugsmes temps palēninās, un atsevišķas jaunattīstības valstis pašreiz piedzīvo vispārīgas vai konkrētu nozaru izaugsmes problēmas. Tā piemēram šogad Latvijas nekustamā īpašuma tirgus aktivitāte ir kritusies, kā arī Krievijas pieredze likusi lielai daļai Latvijas ražotāju samazināt jaudas un meklēt jaunus tirgus. Tai pat laikā Krievijas krīze ir sniegusi labu mācību uzņēmējiem, padarot tos uzmanīgākus risku novērtēšanā. Minēto apliecina Latvijas uzņēmēju stabilā interese pēc darījumu apdrošināšanas, gan arī pieaugošā interese pēc “Coface” informācijas pakalpojuma, t.i. finanšu atskaitēm un konkrētu kompāniju finanšu izvērtējuma,” stāsta Arnis Blūmfelds, “Coface Latvija” izpilddirektors.

Lejupielādēt šo ziņojumu presei : “Coface” uzsāk gadu ar pieaugumu (30,59 kB)

Kontakti


Marketing & Sales department

Berzaunes 11a
LV-1039 Riga
LATVIA
Tel: +371 67323460
mail: office-latvia@coface.com

Uz augšu
  • Latvian
  • English