Jaunumi un publikācijas
29/01/2016
Valstu riska un ekonomikas apskati

“Coface” uzlabo Latvijas biznesa vides riska novērtējumu

“Coface” uzlabo Latvijas biznesa vides riska novērtējumu

Ikgadējā valstu biznesa risku reitingā starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs “Coface” Latvijas novērtējumam B piemērojis pozitīvu attīstības tendenci. Kredītrisku eksperts vadošo 2016. gada riska tendenču vidū atzīmē jauno tirgu lēno izaugsmi, zemās naftas cenas, kā arī politisko saspīlējumu.

 

Biznesa risku reitingā par vienu pakāpi uz A4 paaugstināts Ungārijas novērtējums un Latvijas novērtējumam B piešķirta pozitīva attīstības tendence („positive watch”). Latvijas reitingu 2010. gadā no A4 pazemināja uz B, un kopš tā laika „Coface” analītiķu vērtējumā tas saglabājies nemainīgs. Tāpat kā Latvijai augšupejoša virzība piemērota arī Itālijas B reitingam, bet Somijas A2 vērtējumam pievienota negatīva attīstības tendence (“negative watch”).

 

“Eirozonas izaugsmes prognoze 2016. gadam ir 1,7%, un uzņēmumu situācija Eiropā pakāpeniski uzlabojas. Par to liecina arī maksātnespējas rādītāji Rietumeiropas valstīs,” atzīmē“Coface” direktors Latvijā Arnis Blūmfelds. “Latvija un Ungārija uz kopējā fona izceļas ar stabilu izaugsmi. To veicina pieaugošais mājsaimniecību patēriņš un eksporta apjoma kāpums uz dažādām Eiropas valstīm, vienlaikus mazinoties eksporta īpatsvaram uz Krieviju.”

 

Attīstītajās valstīs galvenie ekonomiskie riski šogad būs finanšu tirgu nestabilitāte, zemās naftas cenas un Ķīnas tirgus lejupslīde. Tikmēr jauno tirgus ekonomiku valstīs gaidāma lēna izaugsme un uzņēmumu parādsaistību pieaugums. Paaugstināti politiskie riski, visticamāk, ietekmēs biznesa klimatu visos reģionos. To vidū ir Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības jeb “Brexit” risks, Amerikas Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanas, kā arī saspīlējums Tuvajos Austrumos un terorisma draudi.

 

Paredzams, ka zemas jēlnaftas cenas saglabāsies arī šogad, un to veicinās naftas produktu pārpalikumi, kas daļēji saistāmi ar Irānas atgriešanos tirgū. Naftas tirgus izaicinājumi būtiski ietekmējuši Kanādu, un valsts riska novērtējums pazemināts uz A2, Kanādai izkrītot no vislabākā riska novērtējuma jeb A1 kategorijas, kurā pašlaik atrodas tādas valstis kā Vācija, Austrija, Šveice un ASV.

 

Īpaši nestabila politiskā un biznesa vides situācija pēdējos gados izveidojusies Brazīlijā, un valsts riska reitings pazemināts jau otro reizi mazāk nekā gada laikā uz C. Paredzams, ka politiskā krīze un ekonomiskā recesija valstī turpināsies arī 2016. gadā.

 

VALSTU RISKA NOVĒRTĒJUMA IZMAIŅAS
VALSTS IEPRIEKŠĒJAIS NOVĒRTĒJUMS JAUNAIS NOVĒRTĒJUMS (2016. GADA JANVĀRIS)
KANĀDA A1↓ A2
BRAZĪLIJA B C
JAPĀNA A1 A1↓
KAZAHSTĀNA B B↓
SOMIJA A2 A2↓
UNGĀRIJA B↑ A4
LATVIJA B B↑

 

 

„Coface” ikgadējais biznesa vides risku novērtējums izriet no vairākiem faktoriem, tostarp, valsts politiskā, ekonomiskā un finansiālā stāvokļa, uzņēmumu maksātspējas un biznesa vides attīstības tendencēm. Riska novērtējumam ir septiņi līmeņi: A1 (ļoti zems), A2, A3, A4, B, C un D (ļoti augsts), katram vērtējumam papildus var tikt pievienota pozitīva vai negatīva attīstības tendence.

Lejupielādēt šo ziņojumu presei : “Coface” uzlabo Latvijas biznesa vides riska novērtējumu (105,77 kB)

Kontakti


Marketing & Sales department

Berzaunes 11a
LV-1039 Riga
LATVIA
Tel: +371 67323460
mail: office-latvia@coface.com

Uz augšu
  • Latvian
  • English