Jaunumi un publikācijas
17/08/2015
Korporatīvās ziņas

Coface grupa pirmajā pusgadā nopelna 66 miljonus eiro

Coface grupa pirmajā pusgadā nopelna 66 miljonus eiro
Neskatoties uz to, ka jaunattīstības tirgos pieaug apdrošināšanas izmaksu skaits, “Coface” grupa šī gada pirmajā pusgadā uzrādījusi 66 miljonus eiro peļņu.  Starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja „Coface” grupas konsolidētais apgrozījums 2015.gada pirmajā pusgadā ir pieaudzis par 5,1% salīdzinājumā ar 2014.gada pirmajiem sešiem mēnešiem, sasniedzot 760,3 miljonus eiro.

 “Coface” grupas apgrozījuma pieauguma pamatā ir aktivitātes jaunattīstības tirgos un Ziemeļamerikā. Savukārt nobriedušos tirgos, it īpaši Rietumeiropā un Ziemeļeiropā, pašreiz kredītrisku apdrošināšanas tirgū valda sīva konkurence un “Coface” realizētās stratēģijas pamatā ir dziļas strukturālas pārmaiņas. Savukārt, ekonomiskās attīstības lejupslīde Krievijā, Ķīnā, Latīņamerikā, kā arī atsevišķās biznesa nozarēs kopš 2014.gada otrā pusgada vecinājusi apdrošināšanas izmaksu pieaugumu.  

 

“Coface” Latvijas filiāles 2014.gadā parakstīto bruto prēmiju apmērs ir 1 611 000 eiro, kas ir par 62% vairāk nekā 2013.gadā. Arī Latvijā ir pieaudzis izmaksu gadījumu skaits, bet tas salīdzinoši nav tik izteikts kā Eiropas valstīs.

 

 “Apdrošināšanas izmaksu pieaugums apliecina, ka ekonomikas atgūšanās no krīzes notiek lēni ne tikai Latvijā, bet visur pasaulē, un tā joprojām ir nestabila un ietver daudz riskus. Īpaši izteikts izmaksu pieaugums ir celtniecības un saistīto nozaru sektorā, piemēram metāla nozarē. Tas mums liek īpaši piesardzīgi izvērtēt riskus, tādejādi arī palīdzot uzņēmumiem tos pārdomāt, un, es pat teiktu, kritiski vadīt. Pārspīlets optimisms šobrīd noteikti nav vietā.” uzsver “Coface” direktors Latvijā Arnis Blūmfelds.

 

17.jūlijā Reitingu aģentūra “Fitch” apstiprināja „Coface” grupas finansiālās stabilitātes reitingu AA- līmenī un „Coface SA” A+ līmenī ar stabilu nākotnes perspektīvu.

 

Arnis Blūmfelds

“Coface Latvija” direktors

Lejupielādēt šo ziņojumu presei : Coface grupa pirmajā pusgadā nopelna 66 miljonus eiro (61,48 kB)

Kontakti


Marketing & Sales department

Berzaunes 11a
LV-1039 Riga
LATVIA
Tel: +371 67323460
mail: office-latvia@coface.com

Uz augšu
  • Latvian
  • English