Jaunumi un publikācijas
18/04/2013
Valstu riska un ekonomikas apskati

Coface: Biznesa vide Latvijā arvien uzlabojas

Coface: Biznesa vide Latvijā arvien uzlabojas
Kā informēja Coface Latvia vadītājs Māris Lukins, Dienvideiropas krīzes dēļ šis novērtējums ir pazemināts Spānijai, Itālijai, Kiprai un Čehijai - mainoties no A4 uz A4 ar negatīvu tendenci Spānijai un Itālijai, no B uz C Kiprai un no A2 uz A3 ČehijaiSavukārt Latvijas novērtējums pašlaik saglabā pozitīvu tendenci. «Coface Latvijas biznesa vides riska novērtējums pašlaik saglabājas B līmenī, bet varētu nākotnē mainīties pozitīvā virzienā. Tas liecina, ka biznesa vide Latvijā arvien uzlabojas, pieaug darījumu apjomi, uzņēmējdarbības vide kļūst drošāka», skaidro M. Lukins.

Dienvideiropas valstīs jūtama krīzes negatīvā ietekme, kas ietekmējusi biznesa vides novērtējuma samazināšanos.

 

Spānijā 1. ceturksnī atzīmēta ekonomikas lejupslīde šādu faktoru dēļ: ražošanas un pakalpojumu sektora aktivitātes kritums, mājokļu cenu samazināšanās par 30%, salīdzinot ar pirmskrīzes laiku, bezdarba pieaugums (24%). Novēlotu maksājumu un uzņēmumu bankrotu skaits Spānijā ir palielinājies ne tikai būvniecības nozarē, bet arī lauksaimniecībā un dažādās ražošanas nozarēs. Lēnā izaugsme aizkavē jebkādas valsts parāda samazinājuma iespējas.

 

Itālijā IKP turpina samazināties jau trešo ceturksni pēc kārtas un šī gada pirmajā ceturksnī samazinājās par 0,8%. Ražošanas nozarēs samazinās aktivitāte, bezdarbs sasniedzis 10,2%. Itālijas uzņēmumiem strauji pasliktinās maksātspēja, īpaši tādās nozarēs kā metalurģija, lauksaimniecība, būvniecība un tekstilražošana.

Kontakti


Marketing & Sales department

Berzaunes 11a
LV-1039 Riga
LATVIA
Tel: +371 67323460
mail: office-latvia@coface.com

Uz augšu
  • Latvian
  • English