Jaunumi un publikācijas
02/03/2015
Valstu riska un ekonomikas apskati

BŪVNIECĪBAS SEKTORS – VAI TURBULENCES PERIODS IR PAGĀJIS?

BŪVNIECĪBAS SEKTORS – VAI TURBULENCES  PERIODS IR PAGĀJIS?

Uzņēmumu bankrotu statistika Polijas būvniecības nozarē liecina, ka izšķirošais  punkts ir sasniegts un būvniecība, kurai bija viens no augstākajiem bankrotu skaita rādītājiem 2010.-2012.gados,pašreiz uzrāda visstraujāko uzlabojumu maksātnespēju skaita ziņā.

 

Savukārt Baltijas valstīs celtniecības uzņēmumi joprojām ir starp lielākajiem apdrošināšanas atlīdzību pieprasītājiem un nozare joprojām pārdzīvo savu ne labāko laiku.

 

"Pašreiz būvniecībā ir neaktīvā sezona, kā tas parasti ir ziemas mēnešos, bet jebkurā gadījumā nozarē ir vērojama stagnācija un zemi apgrozījumi salīdzinot ar ekonomiskās izaugsmes gadiem. Latvijā celtniecības nozare pat ir sliktākā stāvoklī nekā Lietuvā, par to liecina fakts, ka mēs Latvijā no būvkompānijām saņemam par 30% vairāk apdrošināšanas atlīdzību pieprasījumu nekā Lietuvā,” uzsver Mantvidas Stareika (Mantvydas Stareika), “Coface” direktors Baltijas valstīs.

 

Pēc Krievijas rubļa devalvācijas uzturēšanās atļauju ietekme uz Baltijas nekustamā īpašuma tirgus attīstību ir savu lomu zaudējusi. Tie Krievijas pircēji, kas varēja atļauties iegādāties nekustamo īpašumu Latvijā vai Lietuvā, to ir jau izdarījuši, un pēc “Coface” datiem šobrīd darījumi tikpat kā nenotiek. Latvijā un Lietuvā būvniecības nozare cieš arī no nepietiekošā valsts iepirkumu apjoma, kā arī neefektīvas padomju laiku mājokļu renovācijas politikas.

 

Būvniecības sektors Eiropā dala pirmo vietu ar metālrūpniecību izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību ziņā. “Tā kā šīs biznesa nozares ir cieši saistītas, mēs droši varam teikt, ka neskatoties uz uzlabojumiem Polijā un vēl atsevišķās valstīs, celtniecības nozare kopumā Eiropā joprojām ir TOP1  maksātnespēju skata ziņā” stāsta “Coface” pārstāvis.

Lejupielādēt šo ziņojumu presei : BŪVNIECĪBAS SEKTORS – VAI TURBULENCES PERIODS IR PAGĀJIS? (72,42 kB)

Kontakti


Marketing & Sales department

Berzaunes 11a
LV-1039 Riga
LATVIA
Tel: +371 67323460
mail: office-latvia@coface.com

Uz augšu
  • Latvian
  • English